Италия и Нидерландия не успяха да се победят след куп пропуски

Италия и Нидерландия не успяха да се победят и завършиха при резултат 1:1 в мач от Група 1 на Лига „А“ от Лига на нациите. Точен за „скуадра адзура“ бе Лоренцо Пелегрини, а точката за „лалетата“ донесе Дони ван де Беек.

Домакините започнаха срещата на високи обороти и застрашиха вратата на Нидерландия още във втората минута, но Силесен спаси след удар на Имобиле.

В 16-ата минута италианците направиха отлично разиграване отдясно, след което Барела намери Пелегрини, който отблизо нямаше как да сгреши – 1:0.

В 23-ата Силесен отново опази вратата си след удар на Имобиле.

Две по-късно Депай нахлу в наказателното поле на домакините и шутира по земя, топката се отби в бранител и след кратко разбъркване Дони ван де Беек показа съобразителност и върна „лалетата“ в мача.

Де Йонг направи два сериозни пропуска, а за Италия Спинацола и Д`Амброзио пропуснаха да се разпишат.

Пропуските и пред двете врати продължиха и след почивката, а до нови попадения не се стигна. Така двата тима взеха по точка от днешната битка.