Италия победи Албания, но даде свидна жертва
Скаудра Адзура с успех с 3:1 в първата си контрола по време на паузата

Италия успя да победи с 3:1 Албания в контролна среща, играна в Тирана. Скуадра Адзура изигра много силен мач, но за жалост даде сериозна жертва, след като малко преди почивката халфът на Милан Сандро Тонали трябваше да бъде изнесен на носилка след много лошо падане при битка за висока топка.

По първоначални информации той има травма на рамото, но е получил и леко сътресение след падането.

За радост на домакинските фенове, Албания поведе пръв в мача. Недим Байрами успя да центрира отлично за Ардиан Исмаили, който с глава преодоля Мерет.

В 20-та минута обаче гостите изравниха. Винченцо Грифо намери с копната топка Джовани Ди Лоренцо, а крайният бранител заби топката в долния ляв ъгъл на вратата. Само пет по-късно Италия направи пълния обрат. Джакомо Распадори подаде към Грифо, а той от няколко метра не сбърка да вкара за 2:1.

В 64-та минута Грифо вкара втория си гол в мача след страхотен изстрел от дистанция и оформи крайното 3:1.