Италия победи Албания с 2-1 въпреки ранния шок
„Скуадра Адзура“ успя бързо да обърне мача срещу „Червено черните“.

Италия победи Албания с 2-1 в Дортмунд въпреки че символичните гости успяха да отбележат най-бързият гол на Европейски първенства в историята.

Надим Байрами вкара най-бързият гол в историята на Европейското първенство по футбол като го направи след само 23 секунди игра. Въпреки отличното начало, Италия успя да обърне резултата и имаше преднина в 16тата минута.

Алесандро Бастони изравни резултатът в 11тата минута след асистенция от Лоренцо Пелегрини, а 5 минути по-късно, Николо Барела осигури преднината на „Скуадра адзура“.

След феноменалното началото на сблъсъка оставащите минути до края не предложиха особена интрига като италианците умело убихава темпото и контролиха двубоя като се задоволиха с минималната преднина която в крайна сметка успяха да запазят до самия край и да стартират с победа участието си на Евро 2024 като по-рано Испания разгроми Хърватия с 3-0 и е лидер в групата.