Канада и САЩ на 1/4-финал след убедителни победи
Кайл Ларин вкара два гола за Кленовите листа, Дарил Дайк се отчете с дубъл за САЩ

Канада и САЩ си осигуриха място на четвъртфиналите в турнира КОНКАКАФ Голд Къп след изразителни победи над аутсайдерите Хаити и Мартиника.

Канада прегази Хаити с 4:1 след дубъл на Кайл Ларин през второто полувреме, както и попадения на Стивън Еуштакиу и Джуниър Хойлет. Стефан Ламбезе бе точен за Хаити.

САЩ пък се поздрави с оглушителен успех над Мартиника с 6:1. Дарил Дайк се разписа два пъти, а останалите попадения бяха дело на Майлс Робинсън, Джеси Зардес и Никълъс Джоакини, както и автогол на Самуел Камил. Емануел Ривиер бе точен за Мартиника от дузпа.

В неделя ще се играе дуелът между Канада и САЩ, като в него ще бъде определен победителят в Група В. В момента Кленовите листа оглавяват подреждането заради по-големия брой реализирани голове.

В първата си среща САЩ победи Хаити с 1:0, докато канадците надиграха Мартиника с 4:1.