Срещата на "МЕВА Арена" завърши с успех за Дортмунд с 2:1

Борусия Дортмунд записа успех с 2:1 като гост на Майнц 05 в среща от 17-ия кръг на Първа Бундеслига. Изглеждаше така сякаш двата тима ще завършат наравно, след като си размениха по гол до 4-ата минута, но в добавеното време Джовани Рейна донесе трите точки на “жълто-черните”, а Себастиян Алер се отчете с асистенция.

Срещата на “МЕВА Арена” започна по превъзходен начин за Майнц. Корейският национал И Дже-сонг даде аванс на домакините след асистенция на Едимилсон Фернандес.

Борусия имаше светкавичен отговор. В 4-ата минута новото попълнение Юлиан Риерсон се разписа за 1:1, като първото полувреме приключи при този резултат.

Второто полувреме също бе равностойно и по всичко изглеждаше, че двата тима ще поделят по точка. В 93-ата минута обаче резервата Себастиян Алер намери Джовани Рейна, който се разписа за 2:1, отбелязвайки във втори пореден двубой.

С този успех тимът на Борусия се придвижи до 3-ото място във временното класиране с актив от 31 точки.