Късен гол на Кимих спаси Байерн Мюнхен срещу Кьолн на “Алианц Арена”
Байерн с второ поредно реми в Бундеслигата през 2023 г.

Отборът на Кьолн бе близо до това победи шампиона Байерн Мюнхен на “Алианц Арена” в мач от 17-ия кръг на Бундеслигата. Двубоят в Мюнхен завърши наравно 1:1, като първото попадение в срещата вкара халфът на “козлите” Ели Скири още в 4-ата минута. Това бе и единственият точен удар за гостите в срещата, докато Байерн създаде около десет добри положения. Баварците вкараха в края чрез Джошуа Кимих и стигнаха до точка.

Кьолн записа втори пореден страхотен резултат, след като през уикенда разгроми Вердер Бремен със 7:1. Със спечелената точка “козлите” са 10-ти в класирането на Бундеслигата с актив от 21 пункта.

Байерн пък направи втори неубедителен мач, като преди 4 дни завърши 1:1 с РБ Лайпциг. След днешното реми тимът на Юлиан Нагелсман събра 36 точки и има четири повече от втория РБ Лайпциг.

Офанзивните футболисти на баварците – Сане, Мусиала, Гнабри и Чупо-Мотинг, просто нямаха ден. След почивката се появиха Томас Мюлер и Кингсли Коман, като Нагелсман засили офанзивната мощ на тима.

Байерн се добра до точка със страхотен гол на Джошуа Кимих в 90-ата минута, който вкара с мощен удар от 30-на метра.

Баварският гранд ще преследва първа победа в първенството през 2023 г. при домакинството на Айнтрахт на 28-и януари. През уикенда Кьолн пък гостува на последния в класирането Шалке 04.