Киеза изпрати Юве на четвъртфиналите
Валентин Антов титуляр за гостите от Монца

Гол на появилия се като резерва Федерико Киеза по-малко от четвърт час преди края на мача донесе на Ювентус изстрадана победа с 2:1 над Монца и място в 1/4-финалите в турнира за Купата на Италия.

Мойс Кийн даде аванс на Бианконерите още в 12-ата минута след асистенция на американеца Уестън МакКени, но гостите нямаха никакво намерение да развяват бялото знаме.

Нещо повече, малко след средата на първото полувреме Матиа Валоти възстанови паритета.

Дълго време усилията на Юве се оказваха безплодни, но в 78-ата минута Киеза се оказа на точното място в точния момент, за да осигури квота за четвъртфиналите.

Българският бранител Валентин Антов излезе като титуляр за гостите и остана на терена до 82-ата минута. Той получи и жълт картон.

За място на 1/2-финалите грандът от Торино ще се изправи срещу Лацио, който по-рано днес надделя с 1:0 над Болоня.