Кьолн бе близо до издънка срещу Аугсбург, след като водеше с 3:0
"Козлите" спечелиха с 3:2 и се доближиха до спасителния бряг

Кьолн записа важна победа в борбата си за оцеляване, след като се наложи с 3:2 като гост на Аугсбург в 31-ия кръг на Бундеслигата.

„Козлите“ направиха страхотно първо полувреме, в което си осигуриха аванс от три гола. В 8-ата Ондрей Дуда даде преднина на гостите, а Кайнц удвои в 23-ата. в 33-ата отново Дуда бе точен и „вълците“ поведоха с класика.

Домакините обаче не се предадоха и с два бързи гола след почивката върнаха интригата. Гъмни намали в 54-ата, а осем по-късно Варгас вкара втори гол за Аугсбург.

Все пак Кьолн задържа крехката си преднина и спечели трите точки. „Козлите“ се изкачиха с позиция нагоре и вече са на 16-о място с 29 точки, на една от спасителната зона. Аугсбург остава 12-и с 33 точки и все още не си е гарантирал мястото в елита и за следващия сезон.