“Кралете” загряха за финала в ШЛ с равен срещу Бетис у дома
"Лос бланкос" с равенство преди финала в ШЛ срещу Ливърпул на 28-ми май.

Отборите на Реал Мадрид и Бетис не успяха да излъчат победител в мача помежду си от последния кръг в първенството, завършвайки наравно 0:0 на “Сантяго Бернабеу”.

Преди началото на срещата двата тима демонстрираха уважение един към друг, като взаимно си направиха шпалири. Както е известно, Реал Мадрид триумфира с шампионската титла в Ла Лига, а Бетис – с Купата на Краля.

В 8-ата минута Ферлан Менди проби добре отляво и центрира в наказателното поле, където Карим Бензема стреля, но Марк Бартра блокира удара. Последва добавка на Тони Кроос, която обаче не намери очертанията на вратата.

Гостите отговориха на предизвикателството в 14-ата минута, когато организираха светкавична атака, но Дани Карвахал се намеси и изчисти в ъглов удар.

В 20-ата минута футболистите на Мануел Пелегрини бяха близо до попадението, но Тибо Куртоа се намеси добре и парира коварен удар на Уилиан Жозе.

Малко преди края на първата част Каземиро проби през центъра и шутира от границата на наказателното поле, а коженото кълбо премина на сантиметри от вратата.

В 51-ата минута Карим Бензема засече центриране на Даниел Карвахал, но Руи Силва демонстрира страхотен рефлекс и изби, а Родриго от няколко метра не можа да се разпише, изпращайки топката в аут.

В 58-ата минута “кралете” направиха хубава комбинация, чрез която се откри нов шанс пред Кариме Бензема, но шутът на френския нападател беше неточен.

Постепенно темпото на игра падна, като в 81-ата минута голмайсторът на “лос бланкос” през този сезон стреля от нелоша позиция, но отново над вратата на Бетис.

В 87-ата минута гостите получиха отлична възможност за гол, но Хоакин от непосредствена близост изпрати топката високо над вратата на Куртоа.

Ето и стартовите състави на двата отбора:

Реал Мадрид: 1. Тибо Куртоа – 2. Даниел Карвахал, 3. Едер Милитао, 6. Начо Фернандес, 23. Ферлан Менди – 10. Лука Модрич, 14. Каземиро, 8. Тони Кроос – 21. Родриго, 9. Карим Бензема (к), 20. Винисиус Жуниор

Наставник: Карло Анчелоти

Бетис: 13. Руи Силва – 15. Алекс Морено, 5. Марк Бартра, 16. Херман Пецела, 23. Юсуф Сабали – 18. Андрес Гуардадо (к), 21. Гуидо Родригес – 7. Хуанми, 10. Серхио Каналес, 8. Набил Фекир – 12. Уилиан Жозе

Наставник: Мануел Пелегрини