Монтана e на 1/4-финал след драма с дузпи в Крумовград
В четвъртфиналите тимът от Северозападна България се изправя срещу шампиона Лудогорец

Осмият във Втора лига Монтана се нуждаеше от продължения, а след това и от изпълнение на дузпи, за да се поздрави с драматична победа над заемащия втора позиция в Югоизточната Трета лига ФК Крумовград в 1/8-финална среща в турнира за Купата на България.

Редовното време завърши 1:1, в последвалите продължения съперниците отново си размениха по един гол, за да приключат при 2:2, но психиката на гостите се оказа по-устойчива при 11-метровите удари.

Борислав Карамфилов изведе домакините напред след 26 минути игра, когато направи безпомощен стража на Монтана Петър Петров с остър диагонален шут.

Монтана e на 1/4-финал след драма с дузпи в Крумовград 1

Радостта на крумовградчани обаче трая съвсем кратко, тъй като гостите от северозападна България възстановиха паритета още в ответната атака, като точен бе оставеният непокрит в наказателното поле пред Благой Макенджиев – Мехди Уамри.

Няколко минути по-късно Монтана бе близо до втори гол. Лиандро Мартис се справи с двама бранители на домакините и нанесе хубав удар, но топката срещна гредата.

След почивката действията на двата отбора станаха по-предпазливи, а голови опасности на практика липсваха. Така логично се стигна до продължения.

В петата минута на първото продължение Карамфилов имаше възможност да даде преднина на своя тим за втори път, засичайки прецизно центриране отдясно, но Петров спаси.

Малко по-късно пък попадение на крумовградчани не бе зачетено заради игра с ръка. Последва далечен удар на Николай Николов, след който топката за втори път срещна гредата зад Макенджиев.

Монтана се сдоби с аванс в 106-ата минута, когато след триково подаване Владислав Цеков се озова зад гърба на отбраната на Крумовград и умело прехвърли Макенджиев – 1:2.

Когато обаче гостите вече бяха повярвали, че са направили достатъчно, един от любимците на местните фенове – Ахмед Осман, върна усмивките в града от Източните Родопи – 2:2, а изходът на срещата трябваше да се реши след дузпи.

Макенджиев парира първата дузпа на гостите, изпълнена от Йордан Йорданов, но Карамфилов също сгреши при първия 11-метров удар на крумовградчани. Цеков бе първият точен от бялата точка, а Мартин Симеонов от направи втори пропуск за домакините.

Точни след това бяха Димитър Буров и Уамри (Монтана) и Джунейт Яшар (Крумовград), но Радослав Димитров направи трета грешка, стреляйки над напречната греда и изпрати Монтана напред.

В четвъртфиналите втородивизионният тим ще бъде домакин на 10-кратния шампион на България – Лудогорец. Мачовете от тази фаза на надпреварата са насрочени за 1-3 март.

КРУМОВГРАД – МОНТАНА 2:2 (1:1)
ГОЛМАЙСТОРИ: 1:0 Боримир Карамфилов (26), 1:1 Мехди Уамри (27), 1:2 Владислав Цеков (106), 2:2 Ахмед Осман (118)

Монтана печели след изпълнение на дузпи (3:1).

КРУМОВГРАД: Благой Макенджиев, Димитър Калчев, Мартин Симеонов, Цветелин Радев, Генади Желев, Ахмед Осман, Радослав Димитров, Аксел Жиру (Беркай Халил), Петър Христов, Боримир Карамфилов, Ерай Карадайъ

МОНТАНА: Петър Петров, Александър Башлиев, Стефан Цонков, Димитър Буров, Даниел Стоянов, Йордан Йорданов, Лиандро Мартис, Стефан Каменов, Росен Кръстев, Владимир Айтов, Мехди Уамри