Ла Лига: Koи отбори спечелиха евро-квоти и кои изпаднаха
Осмият Селта Виго също може да се сдобие с виза за новата Лига на конференциите

Тази вечер Атлетико Мадрид извоюва 11-та шампионска титла в Ла Лига, оставяйки на две точки зад себе си Реал.

Ето и разпределението на останалите квоти за европейските клубни турнири, както и кои тимове загубиха елитния си статут:

Шампион: Атлетико Мадрид (86 точки)

Шампионска лига: Атлетико Мадрид, Реал Мадрид (второ място, 84 точки), Барселона (трето място, 79 точки), Севиля (четвърто място, 74 точки / андалусийците играят последния си мач утре срещу Алавес)

Лига Европа: Реал Сосиедад (пето място, 62 точки), Реал Бетис (шесто място, 61 точки)

Лига на конференциите: Виляреал (седмо място, 58 точки) / “Жълтата подводница” обаче играе финал в Лига Европа срещу Манчестър Юнайтед и в случай, че спечели турнира, ще играе в Шампионската лига, като по този начин осмият в крайното класиране – Селта ще се състезава в новия европейски турнир

Изпадащи: Уеска (18-о място, 34 точки), Реал Валядолид (19-о място, 31 точки), Ейбар (20-о място, 30 точки)