Лацио победи Верона със силна игра през второто полувреме
"Орлите" се върнаха на победния път, 185-ти гол на Имобиле в Серия А

Лацио записа домакински успех с 2:0 срещу Верона в мач от 6-ия кръг на италианската Серия А. С тази победа тимът от столицата се изкачи на 6-ото място в класирането с 11 точки, доакто гостите останха 14-ти с 5 пункта в своя актив.

Първото полувреме на “Стадио Олимпико” не предложи попадения. Лацио имаше повече ситуации за гол, но мерникът на играчите на домакините не бе точен.

В 59-ата минута Адам Марушич излезе сам срещу вратаря, но бранител на Верона направи решителна намеса и предотврати попадение.

Лацио откри резултата в 68-ата минута. Сергей Милинкови-Савич намери Чиро Имобиле, който се разписа с глава за 1:0. Така Имобиле изпревари Габриел Батистута на 12-то място в списъка за голмайстори на Серия А за всички времена. Италианският нападател вече има 185 попадения в Калчото.

Дълбоко в добавеното време Луис Алберто вкара втори гол за Лацио, с което подпречата успеха на домакинските “орли”.