Лайпциг направи обрат и нанесе второ поражение на ПСЖ в групите
"Биковете" спечелиха с 2:1, двама от тима на парижани бяха изгонени

Финалистът от миналогодишното издание на Шампионска лига ПСЖ, допусна поражение с 1:2 при визитата си на РБ Лайпциг в Група „Н“. Парижани, които бяха без звездите си Мбапе и Неймар, поведоха чрез Ди Мария в 6-ата минута, а десет по-късно аржентинецът изпусна дузпа. Нкунку изравни в 41-ата, а обратът направ Форсберг с гол от дузпа в 57-ата. Така Лайпциг се изравни с лидера Манчестър Юнайтед, който след две победи допусна неочаквана загуба от Истанбул ББ днес. Турският тим е с една победа, колкото има и ПСЖ след три мача.

Фрапантна грешка на Упамекано в 6-ата минута доведе до откриващ гол за Пари Сен Жермен. Бранителят опита да върне назад, Мойс Кийн пресече паса, след което изведе Анхел ди Мария, а аржентинецът прати технично покрай вратаря.

Лайпциг можеше да върне равенството още в 8-ата. При центриране отдясно двама играчи на ПСЖ и един на домакините се разминаха с топката, Айдара обаче от 7-8 метра не успя да преодолее Навас, а Анхелиньо бе блокиран от бранител при опита за добавка.

В 15-ата Кийн овладя отлично в наказателното поле, а след негов удар топката се отклони в ръката на Упамекано, който бе санкциониран с жълт картон, а гостите получиха дузпа. Анхел ди Мария стреля от бялата точка, но Гулачи усети ъгъла и спаси.

В 38-ата Ди Мария бе изведен сам срещу Гулачи и вкара, но попадението бе отменено заради засада. Малко след това нов гол на парижани не бе зачетен заради засада.

В 41-ата Анхелиньо подаде към Нкунку, който стреля към долния десен ъгъл, а след лек рикошет в Маркиньос топката стана неспасяема за Навас и Лайпциг изравни.

Олмо можеше да направи пълен обрат в 45-ата, но стреля малко над напречната греда.

След почивката първи шанс имаха домакините в 53-ата, когато Форсберг финтира добре Данило, но не сполучи със завършващия удар.

Малко след това домакините искаха дузпа за игра с ръка на Кимпембе. Реферът Марчиняк прегледа видеоповторение и отсъди 11-метров наказателен удар за Лайпциг. Навас бе много близо да спаси удара на Форсберг от бялата точка, но все пак домакините стигнаха до обрата в 57-ата.

Положението за ПСЖ се утежни още повече в 69-ата, когато Идриса Гай получи втори жълт и бе изгонен.

До края на двубоя „биковете“ направиха няколко проспуски, с които се лишиха от по-изразителна победа, а в добавеното време и Кимпембе от ПСЖ бе изгонен.