Лео Меси наниза два на Елче при класика на Барса
Отборът на Роналд Куман спечели с 3:0 отложеният от 1-ия кръг двубой

Барселона се наложи с 3:0 над Елче в отложен двубой от 1-ия кръг на Ла Лига. Звездата на каталунците Лионел Меси вкара две от попаденията и имаше важна роля и за третия гол, дело на Алба. Така Барселона се върна на третата позиция с 50 точки, изоставайки на две от Реал Мадрид и на пет от лидера Атлетико.

Отборът на Роналд Куман доминираше през първите 45 минути на двубоя, но домакините така и не успяха да стигнат до откриващо попадение.

Всичко се промени в началото на втората част, когато звездата на Барса Лионел Меси направи двойно с Брейтует, след което с точен изстрел матира стража Бадиа.

В 68-ата Меси се възползва от подаване на Де Йонг и порази вратата за Елче за втори път, като това бе и 18-и гол за аржентинеца в Ла Лига през сезона. Така Меси е едноличен лидер в класацията на стрелците в Испания, изпреварвайки Луис Суарес (Атлетико Мадрид), който има 16 попадения. Трети в подреждането е Морено от Виляреал с 14 гола.

Пет по-късно Меси направи добро центриране в пеналта, Брейтуейт свали с глава за Жорди Алба, който оформи крайното 3:0.