Стрелецът на Байерн изпревари триумфиралата на Ролан Гарос Ига Швьонтек

Головата машина на европейския клубен първенец Байерн (Мюнхен) Роберт Левандовски беше избран за спортист на 2020 година на Полша в традиционната анкета на популярното местно издание “Пржеглад Спортови”.

Лева печели наградата за втори път в кариерата си, след като изпревари шампионката от Откритото първенство на Франция по тенис Ига Швьонтек.

Както вече е известно той беше определен и за Футболист на годината на ФИФА, а взе и приза за спортист на Европа за 2020 година в традиционната анкета на ПАП след националните агенции на Стария континент.

32-годишният Левандовски направи удивителен сезон с екипа на Байерн, с който спечели титлата, купата и Суперкупата на Германия, Шампионската лига и Суперкупата на Европа.

Ски-скачачът Камил Стох, който по-рано през седмицата спечели престижната верига “Четирите шанци”, беше класиран на трето място в допитването.