Леванте се превърна в “черна котка” за Атлетико (М) този сезон
"Дюшекчиите" загубиха с 0:2 днес, преди три дни направиха 1:1 с Леванте в отложен мач от 2-ия кръг

Атлетико Мадрид допусна поражение с 0:2 от гостуващия Леванте в среща от 24-ия кръг на Ла Лига, давайки надежди на преследвачите Реал Мадрид и Барселона. В сряда “дюшекчиите” играха отложен мач от 2-ия кръг отново срещу Леванте, като тогава отборът на Диего Симеоне взе поне точка (1:1).

Гостите отправиха само два точни удара в мача, които обаче бяха попадения. От своя страна „дюшекчиите“ имаха близо 30 изстрела в посока противниковата врата, а след почивката Луис Суарес удари и гредата.

Иначе Моралес откри резултата след половин час игра, а второто попадение, чийто автор бе Де Фрутос, падна дълбоко в добавеното време на втората част.

„Дюшекчиите“ имат 55 точки след 23 изиграни мача, Реал Мадрид е втори с 49, а Барселона заема третата позиция с 46, но и мач по-малко от столичните отбори.

Леванте от своя страна е с 31 точки на осмото място, като доближи на 5 точки Топ 6.