"Сините" извоюваха победата над "виолетовите" още през първите 10 минути на срещата.

Възпитаниците на Живко Миланов завършиха с победа лятната си подготовка и очакват тима на Славия за подновяването на efbet Лига. Мачът срещу “белите” е на 24 юли от 21:00 часа.

Отборът на Левски стартира силно двубоя и до 8-ата минута вече имаше аванс от 2 попадения. В 6-ата минута Радослав Цонев получи топката в центъра, напредна добре, и пусна остър пас към Здравко Димитров, който овладя и с мощен удар реализира първото попадение в срещата.

Само две минути по-късно падна още едно попадение във вратата на Анатолий Господинов. Здравко Димитров напредна по левия фланг и пусна кълбото към Борислав Цонев, който продължи към Мартин Петков. Нападателят стреля от чиста позиция и не сгреши, правейки резултата 2:0 в полза на “сините”.

В 20-ата минута се откри първият по-сериозен шанс пред Етър. Георги Александров сбърка с паса, давайки топката в краката на Ромей Ивеш. Футболистът на “виолетовите” остана сам срещу Пламен Андреев, но младият вратар успя отрази удара му.

До края на първото полувреме възпитаниците на Живко Миланов продължава да бъдат по-добрият отбор на терена, но до нов гол не се стигна.

Левски надви Етър с 2:0 преди старта на efbet Лига 1

В началото на второто полувреме отборът на Левски получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар. Билал Бари получи топката и финтира Мариян Иванов, който препъна единствения чужденец в синия лагер и съдията на двубоя Ивайло Ненков отсъди дузпа. Зад топката застана Борислав Цонев, чийто удар отиде в гредата.

До края на мача нямаше особено интересни положения пред двете врати и Левски се поздрави с успеха над Етър с краен резултат 2:0. Контролната среща бе и последен тест пред Живко Миланов и компания преди старта на efbet Лига другата седмица, когато “сините” посрещат тима на Славия на стадион “Георги Аспарухов”.

Левски надви Етър с 2:0 преди старта на efbet Лига 2

Левски: 66. Пламен Андреев, 6. Ивайло Найденов, 24. Томислав Папазов, 41. Георги Александров, 23. Христофор Хубчев, 10. Борислав Цонев, 21. Радослав Цонев (К), 88. Марин Петков, 79. Мартин Петков, 11. Здравко Димитров, 19. Билал Бари

Резерви: 12. Николай Кръстев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 30. Димитър Андонов, 31. Антоан Стоянов, 33. Денис Динев, 86. Валери Божинов, 89. Андриан Краев, 27. Асен Митков

Треньор: Живко Миланов

Етър: 13. Анатолий Господинов, 26. Мариян Иванов, 3. Хосе Кордоба, 81. Атанас Кръстев, 84. Здравко Илиев (К), 14. Радослав Апостолов, 20. Яни Пехливанов, 18. Николас Фемия, 17. Ромеш Ивей, 11. Даниел Младенов, 22. Ловре Кнежевич

Резерви: 1. Христо Иванов, 23. Христо Димитров, 72. Юлиян Райков, 10. Кристиян Кънчев, 83. Николай Янков, 70. Кольо Станев, 24. Борислав Марков, 98. Христо Марков, 7. Калоян Митев, 16. Мартин Петков

Треньор: Веселин Великов

Съдия: Ивайло Ненков