Левски и Хебър довършиха започнатото и са на 1/2-финал
Столичани трябваше да правят пълен обрат срещу Дунав, а отборът от Пазарджик даде само един гейм на Локо (Пловдив)

Левски и Хебър успяха да се класираха за 1/2-финалите в мъжката волейболна Суперлига.

“Сините” надвиха Дунав в Русе с 3:2 (23:25, 22:25, 25:21, 26:24, 15:12) и спечелиха серията с 2:0 победи.

Столичани допуснаха обрат в първия гейм, а втория загубиха след разконцентриране в края му и трябваше да търсят пълен обрат.

Русенци имаха предимство до средата на третата част и водеха с 15:13, но в последствие с четири поредни точки Левски стигна до 21:17, което се оказа решаващо за изхода на третия гейм. А в следващите два столичани показаха по-здрави нерви и затвориха мача с победа. Антов беше най-полезен за победителите с 14 точки, а Гордан Люцканов и Александър Николов добавиха по 13. Алекс Николов се отличи със най-много точки за Дунав – 17.

По същото време Хебър спечели с 3:1 (25:23, 25:20, 22:25, 25:20) гостуването си на Локомотив (Пловдив) и също продължава на полуфиналите след 2:0 победи в серията.

Гостите взеха оспорвания първи гейм с две поредни точки в края, а във втората част поведоха рано със 7:2 и не допуснаха обрат.

Третият гейм отиде на сметката на Локо, но домакините продължиха добрата си серия с ранен аванс от 5:0 в четвъртата част. Двубоят продължи равностойно, но с три последователни разигравания Хебър дръпна с 20:17 и до края нямаше проблеми.

За Локомотив Брадли Гънтър се отличи с 22 точки, а Руслан Шевцов завърши с 19 точки за “железничарите”.