Левски Лукойл на финал след успех над Ямбол
Тимът на Тити Папазов стигнаха до заключителния двубой за четвърта поредна година

Левски Лукойл си осигури участие в четвърти пореден финал в турнира за Купата на България, надигравайки в полуфинала Ямбол със 100:84.

Звездата на Сините Кийт Бенсън беше най-резултатен в мача с 26 точки и 12 борби. С 14 точки се отчете Венцислав Петков, а по 13 добавиха Христо Захариев, Чавдар Костов и Тайрън Бразелтън.

За Ямбол, който поднесе изненадата на 1/4-финалите, отстранявайки Берое, Ерик Макгил вкара 15 точки, Иван Лилов добави 12, а Евгени Василев – 10.

Във финалната среща, която ще се играе в понеделник от 19.00 часа, Левски Лукойл ще се изправи срещу Рилски спортист, който по-рано днес срази Балкан (Ботевград) в другия полуфинал с 90:48.

Сблъсъкът между първия и втория във временното класиране в Националната Баскетболна Лига, ще бъде повторение на финала от 3 март 2018 година във Велико Търново. Тогава в Старопрестолния град самоковци триумфираха в един мач във финала, а това беше и последният им спечелен трофей.

Сините пък ще имат шанс да защитят Купата, която спечелиха миналата година в София.