Левски Лукойл се съвзе в Самоков и измъкна пърия мач от финалите
"Сините" надвиха с четири точки тазлика Рилски спортист

Левски Лукойл успя да победи Рилски спортист с 89:85 в Мач №1 от финалната серия в НБЛ. Двата отбора изиграха много здрав физически, но и тактически мач.

Левски започна агресивно двубоя и успя да вземе минимална преднина в първите минути, но Рилски спортист намери своя ритъм и не само изравни, но и натрупа добра преднина. В края на частта Рилски спортист дръпна с цели 15 точки.

Гостите обаче се върнаха бързо в мача и преди почивката намалиха изоставането си само на две точки – 43:39.

Второто полувреме започна с две тройки на Левски. След това мачът премина през няколко равенства и промени на водачеството и срещата вървеше кош за кош. Преди финалната част Рилски водеше само с точка – 69:68.

Размяната на точни изстрели продължи в последната част, Рилски обаче остана без кош в последните минута и половина и направи фатални пропуски. Данило Тасич с тройка оформи финалния резултат.