Левски продължи победния си рейд в летните контроли
Възпитаниците на Николай Костов този път се справиха със съпротивата на Марица Пловдив.

Левски надделя над Марица Пловдив с 3:1 в контролна среща, която се проведе на градския стадион в Правец.

Станислав Маламов изведе “пиратите” напред в резултата в 42-рата минута, но Асен Чандъров върна равенството на таблото само няколко секунди по-късно.

В началото на второто полувреме Илиян Стефанов реализира попадение с глава, за да бъде оформен пълният обрат.

Роналдо пък в 79-ата минута също се отчете с гол, за да подпечата крайния резултат в спаринга.

До този момент отборът на Николай Костов е безгрешен в контролите по време на лятната подготовка.

Левски “удари” Пирин Благоевград с 2:1 на “Герена”, а отново със същия резултат след това надви и Етър в мач, състоял се в Правец.

На “сините” предстои да изиграят последен спаринг, който е срещу АПОЕЛ Никозия. Проверката е предвидена да се проведе на 8 юли, а седмица по-късно стартира и шампионатът в efbet Лига. Там за начало Левски ще се изправи срещу ЦСКА 1948.

Снимка: startphoto.bg

Левски – Марица (3:1)

0:1 Станислав Маламов (42′)

1:1 Асен Чандъров (43′)

2:1 Илиян Стефанов (47′)

3:1 Роналдо (79′)

Левски99. – 22. Патрик-Габриел Галчев, 5. Келиан ван дер Каап, 50. Кристиан Димитров, 6.  – 77. Дейвид Михалев, 20. Асен Чандъров – 10. Ивелин Попов – 21. Кристиян Йовов, 14. Илиян Стефанов, 16. Преслав Бачев

Резерви: 1. Пламен Андреев, 13. Николай Михайлов – 2. Жереми Петрис, 7. Роналдо, 8. Андриан Краев, 9. Рикардиньо, 11. Джавад Ел Джемили, 15. Александър Божилов, 17. /”>, 23. Ноа Сонко Сундберг, 27. Асен Митков, 33 . Хосе Кордоба, 71. , 88 . Марин Петков

Треньор: Николай Костов

Марица: 33. Петър Начев, 4. Мирослав Пушкаров, 9. Мартин Газиев, 5. Димитър Аврамов, 23. Соломон Джеймс, 24. Ифеани Дейвид, 15. Христиан Димитров, 18. Георги Трифонов, 21. Станислав Маламов, 17. Валери Домовчийски, 10. Веселин Марчев

Резерви: 26. Виктор Петков, 20. Йордан Пейчинов, 29. Атанас Ташолов, 3. Христо Цветков, 90. Петър Атанасов, 77. Стефан Попов, 13. Милен Танчев, 11. Олджай Алиев, 6. Наско Христев, 19. Ангел Пеев, 8, Сали Садъков