Левски успя да надвие Ямбол в драматичен сблъсък в НБЛ
"Сините" победиха със седем точки разлика след поредица от обрати

Ямбол загуби с 80:87 (22:21, 12:24, 23:20, 30:15) срещу Левски Лукойл като домакин в изключително драматичен мач от 21-я кръг на НБЛ.

Мачът започна равностойно и след 10 минути игра Левски имаше само точка преднина (22:21). Във втората част домакините от Ямбол поеха инициативата, притиснаха съперника и се оттеглиха с аванс от 11 точки на почивката (45:34).

Въпреки, че гостите спечелиха третата четвърт, преди заключителната част те продължиха да отстъпват на съперника си с осем точки (57:65). В последната част Левски започна да скъсява изоставането си и в един момент дори стигна до пълен обрат пет минути преди края (70:69). Два точни изстрела от тройката Дарин Иванов обаче върнаха преднината на Ямбол. Последваха нови обрати, но в крайна сметка домакините не успяха да удържат аванса си и загубиха с крайното 80:87.

Така, „сините“ запазват третото си място във временното класиране с баланс 16 победи и 4 загуби, а Ямбол е на седмо място в таблицата със 7-12.

Венцислав Петков беше най-резултатен за Левски Лукойл с 21 точки, Кийт Бенсън вкара 19, с 14 завърши Чавдар Костов. За Ямбол Ерик МакГил записа дабъл-дабъл – 22 точки и 10 асистенции, Уили Атуд наниза 21 точки, а 17 добави Дарин Иванов.