Лил взе най-важния тест и е шампион на Франция за сметка на ПСЖ!
Отборът на Кристоф Галтие е новият крал на Лига 1

Лил е новият шампион на Франция! Отборът на Кристоф Галтие победи с 2:1 като гост Анже и успя да запази крехката си преднина от една точка пред доминанта в последните седем години – ПСЖ.

“Песовете” успяха да си изковат победата още преди края на първото полувреме. Първо Джонатан Дейвид откри в 10-та минута на мача, а точно преди полувремето Бурак Йълмаз удвои за тях.

През второто полувреме Лил заигра много по-консервативно и допусна едно попадение във вратата си, дело на Анжело Фюлжини.

По това време вече бившият шампион на страната ПСЖ победи с 2:0 Брест, но това не беше достатъчно.

В началото на срещата Неймар пропусна дузпа, но пък в 37-та минута играчът на домакините Роман Февр си отбеляза злощастен автогол.

Двайсетина минути след по Килиян Мбапе оформи и крайното 2:0 за парижани, с което си подсигури и голмайсторския приз с 27 попадения.

Така Лил завърши сезона с 83 точки, а ПСЖ е втори с 82.

Монако пък удържа третото място и ще играе в плейофния кръг за влизане в Шампионската лига. Лион и Марсилия ще участват в Лига Европа през идния сезон.