Ливърпул финишира по шампионски, Ориги напомни за себе си

Ливърпул, появил се в експериментален състав, осъществи забележителен обрат, за стигне до заслужена победа с 3:1 при визитата на Нюкясъл в последния кръг на Висшата лига.

След успеха в северозападна Англия Червените финишираха с впечатляващите 99 точки, цели 18 пред втория Манчестър Сити. Нюкясъл завърши на 13-а позиция с 44 пункта.

Хората на Юрген Клоп получиха най-бързия гол в своята врата от създаването на Премиър Лийг през 1992 година – след само 26 секунди Дуайт Гейл прониза Алисон след свободен удар, изпълнен от бившия халф на Ливърпул Джонджо Шелви.

Седем минути преди почивката обаче бранителят Върджил ван Дайк, който бе на терена за Червените във всичките 38 мача в първенството по време на шампионския сезон, възстанови равенството с умел удар с глава.

Ливърпул финишира по шампионски, Ориги напомни за себе си 1

Белгийският таран Дивок Ориги даде аванс на мърсисайдци с първото си попадение от 4 декември, когато записа дубъл срещу Евертън четвърт час след подновяването на играта, а Садио Мане фиксира крайния резултат във финалните акорди на двубоя.

Клоп направи няколко промени в своя тим, като атомното атакуващо трио Мохамед Салах-Роберто Фирмино-Мане се появи в игра през второто полувреме.