Ливърпул и Брайтън не излъчиха победител в зрелище на “Анфийлд”
Леандро Тросар реализира хеттрик за "чайките" в дебюта на Де Дзерби начело на тима.

Основният претендент на Манчестър Сити за титлата във Висшата лига – Ливърпул, продължи с колебливото си представяне от началото на сезона и срещу Брайтън.

Възпитаниците на Юрген Клоп не успяха да се справят със съпротивата на “чайките” и двата отбора завършиха при зрелищно 3:3.

Определено фокусът върха срещата до голяма степен ще падне върху Леандро Тросар от състава на Брайтън, който блесна с хеттрик на сметката си.

След този мач футболистите на Роберто де Дзерби имат 14 точки и са на 4-ото място в текущото класиране, докато Ливърпул е на 9-ата позиция с 10 пункта.

Гостите успяха да открият резултата още в 4-ата минута на срещата, когато след неразбирателство в защита Дани Уелбек с хитро подаване намери на отлична позиция Леандро Тросар, който се измъкна добре и с хубав изстрел по земя не остави шансове на Алисон.

В 18-ата минута авторът на първото попадение за Брайтън – Леандро Тросар, се разписа отново и удвои преднината на “чайките”. Този път финалния пас и асистенцията обаче за гола предостави Соли Марч.

Футболистите на Ливърпул отвърнаха на предизвикателството в 33-ата минута, когато Мохамед Салах получи невероятен пас от Джордан Хендерсън, а египтянинът отклони впоследствие за Роберто Фирмино, който намали изоставането на мърсисайдци. В първия момент голът на бразилеца не бе зачетен заради положение на засада, но попадението впоследствие бе признато след намесата на ВАР.

В 54-ата минута Луис Диас добре проби по фланга и намери в наказателното поле Роберто Фирмино, който се справи със съпротивата на защитата на Брайтън и с прецизен удар възстанови равенството на таблото.

В 63-та минута Трент Александър-Арнолд центрира от ъглов удар, а там след неразбирателство Адам Уебстър имаше нещастието да си отбележи автогол, чрез който Ливърпул направи пълен обрат в мача.

“Чайките” обаче не бяха казали последната си дума в двубоя и в 83-ата минута Леандро Тросар успя да оформи своя хеттрик, след като получи прекрасно центриране от Митома – 3:3.

Ето и стартовите състави на двата отбора:

Ливърпул: 1. Алисон Бекер 4. Върджил ван Дайк, 21. Костас Цимикас, 32. Жоел Матип, 66. Трент Александър-Арнолд, 3. Фабиньо, 6. Тиаго Алкантара, 14. Джордан Хендерсън, 28. Фабио Карвальо, 9. Роберто Фирмино, 11. Мохамед Салах

Треньор: Юрген Клоп

Брайтън: 1. Роберт Санчес, 5. Люис Дънк, 4. Адам Уебстър, 34. Жоел Велтман, 25. Мойсес Кайседо, 7. Соломон Марч, 30. Первис Еступинян, 10. Алексис МакАлистър, 11. Леандро Тросар, 13. Паскал Грос, 18. Дани Уелбек

Треньор: Роберто де Дзерби