Ливърпул напомни за мощта си – със седемголово шоу срещу Блякпул

Английският шампион Ливърпул се поздрави с категорична победа със 7:2 над Блякпул в предсезонна контрола, играна на “Анфийлд” седмица преди първия мач на Червените от новата кампания в Премиършип.

Изненадващо тимът от Лига 1 (третото ниво на английския футбол) взе аванс от две попадения, дело на Си Джей Хамилтън и Джери Йейтс в първия половин час игра, но след това към вратата на Кристофър Максуел се понесе съшинска вихрушка, гарнирана със седем гола.

Жоел Матип съкрати изоставането две минути преди почивката, а след подновяването на играта точни бяха още Садио Мане, Роберто Фирмино, Харви Елиът, Такуми Минамино, Дивок Ориги и Сеп Ван ден Берг.

Статистиката за двубоя красноречиво показва смазващото превъзходство на мърсисайдци след ранното колебание – Ливърпул завърши с 26 нанесени удара, включително 14 точни.

Стартовият състав на Червените имаше следния вид: Алисон, Хьовер, Матип, Куметио, Милнър, Фабиньо, Кейта, Минамино, Мане, Салах, Фирмино.

След почивката на терена се появиха още вратарят Адриан, Елиът, Къртис Джоунс, Дивок Ориги, Нат Филипс и Ван ден Берг.

Преди срещата мениджърът на шесткратния европейски клубен първенец Юрген Клоп заяви, че Джордан Хендерсън е възстановен, но допълни, че според него е било по-разумно да не го включва в игра, за да изключи каквито и да е рискове за нова травма.

Ливърпул стартира кампанията си във Висшата лига с домакинство срещу новака Лийдс Юнайтед в събота.