Ливърпул победи Борнемут с 2:1

В мача от 29-ия кръг на английската Висша лига Ливърпул се срещна с Борнемут.

Срещата се проведе на стадион “Анфийлд” в Ливърпул и завърши с победа с 2: 1 за домакините.

В 9-ата минута на двубоя резултатът бе открит от нападателя на Борнемут – Калъм Уилсън.

В 25-ата минута на мача нападателят на Ливърпул – Мохамед Салах, изравни. Защитникът на Борнемут Джак Симпсън нелепо остави топката на нападателя на Ливърпул Садио Мане, в резултат на което Садио подаде пас към Салах, а Мохамед насочи удара си прецизно в далечния долен ъгъл на вратата. Така той отбеляза стотния си мач за Ливърпул в Премиър лийг с гол.

В 33-ата минута от двубоя Мане получи добър пас от Ван Дайк и вкара втория гол за Ливърпул, решавайки крайния резултат.

Ливърпул продължава да бъде убедителен лидер във Висшата лига с 82 точки. Борнемут е на 18-то място с 27 точки.