Ливърпул спечели домакинството си на Кристъл Палас с резултат 4:0 в мач от 31-рия кръг на Висшата лига.

Резултатът откри Трент Александър-Арнолд с блестящо изпълнен пряк свободен удар. За 2:0 се разписа Мохамед Салах в предпоследната минута на първото полувреме. Класическия резултат оформи Фабиньо с брилянтен удар в 55-тата. В 69-тата още едно попадение добави Мане.

По този начин, момчетата на Юрген Клоп повеждат с 23 точки пред Манчестър Сити, а ако утре „гражданите“ не спечелят срещу Челси, Ливърпул ще стане шампион на Англия за пръв път от 30 години насам.

Немският треньор на домакините направи 4 промени, спрямо съставът, който завърши наравно с Евертън през уикенда. Възстановените Анди Робъртсън и Мохамед Салах замениха Джеймс Милнър и Такуми Минамино. Джо Гомес влиза вместо Матип, който е контузен, а Вайналдум се появява на мястото на Наби Кейта.

Рой Ходжсън също направи 4 промени, спрямо съставът, който победи Борнемут с 2:0. На вратата застана Уейн Хенеси, а Мамаду Сако зае мястото на Скот Дан в центъра на защитата. Миливоевич бе заменен от Маккартър в средата на терена. В атаката на отбора Бентеке отстъпи мястото си на Таунзенд. Гостите влязоха в мача във впечатляващата серия от четири поредни победи.

Първата възможност за Ливърпул дойде още в 8-тата минута, когато Вайналдум стреля неточно от 6-7 метра.

В 15-тата голямата звезда на Палас Уилфред Заха напусна терена поради контузия.

В 23-тата „червените“ поведоха. Трент Александър-Арнолд изпълни пряк свободен удар и прати топката неспасяемо в десния ъгъл на Хенеси.

5 минути по-късно само гредата спря домакините от втори гол, след красив ножичен удар на Джордан Хендерсън.

В 37-тата минута Мане поднесе топката на Вайналдум, който отново не уцели вратата от много чиста позиция.

В 40-тата Хенеси не изчисти добре топката и тя попадна в Салах. Египтянина незабавно опита да прехвърли вратаря, но ударът му не бе добър.

В ответната атака Кристъл Палас отправи първия си удар, чрез Макс Майер, но топката премина покрай гредата на Алисон.

В 44-тата Салах вкара дежурния си гол, след като Фабиньо го изведе зад защитата на гостите.

Второто полувреме стартира с грешка на бившия защитник на „червените“ Мамаду Сако, Салах обаче не успя да се възползва.

Третото попадение дойде в 55-тата минута, когато Фабиньо разстреля Хенеси с перфектен удар от около 30 метра.

В 69-тата Салах пусна чудесен пас за Мане, който безпроблемно надбяга защитата на Палас и хладнокръвно реализира за 4-0.

В последните минути темпото значително падна, а домакините видимо доиграваха мача, гледайки напред към следващата си среща, когато може би вече ще бъдат шампиони на Англия.

Ливърпул: Алисон, Александър-Арнолд, Гомес, Ван Дайк, Робъртсън, Фабиньо, Хендерсън. Вайналдум, Мане, Салах, Фирмино;

Кристъл Палас: Хенеси, Уорд, Сако, Кейхил, Ван Аанхолд, Куяте, Маккартър, Маккарти, Таунзенд, Заха, Аю;