Ранна дузпа сложи край на европейските мечти на "червените" през настоящата кампания.

Отборите на Локомотив Пловдив и ЦСКА 1948 не успяха да се победят, завършвайки наравно 1:1 в последен двубой от този сезон в Първа лига.

В другия мач от групата, който се игра по същото време, Арда се наложи с 1:0 над Берое. По този начин в крайното класиране старозагорци са с 41 точки, което им носи бараж с Ботев във Пловдив.

Локо Пд попари надеждите на ЦСКА 1948 за Европа (ВИДЕО) 1

Още преди да са изтекли дори 60 секунди домакините получиха правото да изпълняват 11-метров наказателен удар за игра с ръка на Ангел Лясков след остро центриране на Димитър Илиев в наказателното поле. Зад топката застана именно капитанът на “черно-белите”, който прати Даниел Наумов в обратния ъгъл.

В 5-ата минута Бирсен Карагарен намери Лукас Салинас, който успя да пробие и да отправи изстрел от малък ъгъл, но стражът на ЦСКА 1948 изби в корнер.

Малко след това Даниел Наумов успя да улови рутинно удар от далечно разстояние на Кристиан Гомис, а в 14-ата минута шут на Георги Русев бе блокиран.

В 24-ата минута Алекс Колев беше много близо до това да върне равенството на таблото, но ударът му от изгодна позиция бе париран от Илко Пиргов.

В 52-ата минута тимът на  Локомотив Пловдив стигна до втори гол чрез Милош Петрович, но попадението не бе зачетено заради засада.

Малко преди края на редовното време Георги Русев центрира опасно от фланга, насочвайки коженото кълбо към Ивайло Чочев, който обаче не успя да го засече и Илко Пиргов се намеси.

Дълбоко в добавеното време тимът на ЦСКА 1948 получи правото да изпълнява удар от бялата точка за игра с ръка на Мартин Паскалев. Зад топката застана Александър Колев, който бе точен, оформяйки крайното равенство 1:1.

Ето и стартовите състави на двата отбора:

Локомотив Пловдив: 1. Илко Пиргов, 50. Йосип Томашевич, 61. Райън Бидунга, 5. Мартин Паскалев, 20. Милош Петрович, 34. Петър Витанов, 4. Кристиан Гомис, 16. Лукас Салинас, 19. Александър Василев, 14. Димитър Илиев – К, 9. Бирсент Карагарен

Резерви: 71. Лукас Рейдър, 44. Христо Иванов, 10. Венсан Марсел, 11. Ивайло Димитров, 99. Преслав Боруков, 39. Иван Сулев, 15. Тодор Павлов

Старши треньор: Александър Томаш

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 15. Александър Александров, 21. Венцислав Василев, 22. Реян Даскалов, 4. Ангел Лясков, 18. Ивайло Чочев, 37. Емил Мартинов, 33. Галин Иванов, 10. Георги Русев, 7. Марио Топузов, 9. Александър Колев

Резерви: 12. Иван Караджов, 11. Денислав Александров, 6. Деян Лозев, 8. Ивайло Климентов, 24. Лазар Марин, 87. Симеон Петров, 90. Мартин Тошев

Старши треньор: Николай Киров