Локо Пловдив и Локо София с по точка на “Лаута”
1:1 в "железничарското" дерби на 7-ия кръг в efbet Лига

Локомотив Пловдив завърши 1:1 при домакинството си на Локомотив София от 7-ия кръг на Efbet Лига. Гостите откриха светкавично след началото на мача, но “смърфовете” се добраха до точката в 79-та минута.

Мачът започна по страхотен начин за столичните “железничари”, които откриха преди да е минала и минута игра. Станоев отправи изстрел от около десет метра, но Томов изби. Топката обаче се озова в играч на Локо София, а веднага след това отново Станоев опита удар от по-далечна дистанция, който влетя в мрежата на домакините за 0:1.

Най-сериозният отговор на Локо Пловдив дойде малко преди почивката, когато Мартин Петков пусна успоредно подаване във вратарското наказателно поле, което обаче не намери нито един от съотборниците му.

Точно когато по всичко изглеждаше, че Локо София ще успее да затвори мача с 1:0, в 79-та минута резервата Георги Каракашев отбеляза с глава, засичайки центриране отдясно на Оливер Камдем за крайното 1:1.

Така Локомотив Пловдив  остава шести с 11 точки, докато Локо София е десети с 9 пункта.