Локо Пловдив и Септември София не се победиха в контрола
"Черно-белите" не успяха да победят новак в елита

Локомотив Пловдив и Септември София направиха реми 1:1 в приятелски мач, който се проведе в Банско. Новакът в елита откри резултата с нелеп автогол на Мохамед Траоре, а  Георги Каракашев вкара изравнителния гол за “черно-белите”.

В 4-ата минута столичани поведоха в резултата, когато едно от новите попълнения на тима Мохамед Траоре върна лошо към вратаря Пиргов и топката влезе във вратата. Малко след това националът на Гвинея бе сменен.

В 18-ата минута попадение на Локо Пловдив бе отмененп – Райън Бидунга намери мрежата глава, но му бе отсъден фаулт в атака. След половин час игра в Банско тимът на Локомотив Пловдив изравни. Бирсент Карагарен центрира от корнер, като Георги Каракашев вкара за 1:1.

През второто полувреме играта бе равностойна и имаше ситуации пред двете врати. В 57-ата минута удар на Бабакар Дион от Локо Пловдив бе неточен. Малко след това Йосип Томашевич стреля над вратата.

В 78-ата минута удар на Валери Божинов бе спасен от Илко Пиргов. В края на срещата отново вратарят на “смърфовете” спаси удар на Божинов.