Локо Пловдив измисли начин да се справи с Арда и излезе начело
Черно-белите с трета поредна победа

Игралият повече от 55 минути с 10 играчи – Локомотив (Пловдив), надделя над беззъб Арда с 1:0 в последната среща от петия кръг на Първа лига и оглави временното подреждане.

Локо Пловдив измисли начин да се справи с Арда и излезе начело 1

Съставът на Александър Томаш събра 12 точка, една повече от втория ЦСКА 1948, и две – от шампиона Лудогорец и ЦСКА София, които обаче са играли по един мач по-малко.

Единственото попадение на срещата в Пловдив реализира Бирсент Карагарен, който 19 секунди след началото на второто полувреме се разписа отблизо, след хубав пробив по десния фланг на Преслав Боруков, при който отбраната на гостите реагира смущаващо неадекватно.

Локомотив остана на терена в намален състав в 36-ата минута, когато реферът Георги Димитров първо санкционира Пиер Зебли с жълт картон за фаул срещу откъсващия се Светослав Ковачев.

След консултация със системата за видео-наблюдение VAR обаче главният арбитър извади червения картон.

Малко по-късно пък наставникът на домакините Александър Томаш беше принуден да извърши смяна заради контузия на бранителя Мартин Паскалев.

Записалият три поредни победи Арда така и не успя да се доближи до нивото на продукциите си в предишните кръгове и логично си тръгна с празни ръце от “Лаута”.

Най-удобното положение за гостите беше пропиляно от Александър Георгиев, който малко след средата на първото полувреме уцели страничения стълб с удар от близо разстояние.

Локо Пловдив измисли начин да се справи с Арда и излезе начело 2

Преди началото на срещата публиката аплодира световната шампионка за девойки в скока на дължина Пламена Миткова – състезател на Локомотив, като тя получи от клуба и специални награди.

В следващия кръг пловдивчани гостуват на Локомотив (София), а съставът от Кърджали е домакин на ЦСКА 1948.

Снимки: start-photo.bg

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) – АРДА 1:0 (0:0)

ГОЛМАЙСТОР: 1:0 Бирсент Карагарен (46)

Локомотив Пловдив: 1. Илко Пиргов, 19. Александър Василев, 4. Мартин Паскалев (42′ 3. Луан да Силва), 91. Райън Бидунга, 13. Матеус Силва, 14. Димитър Илиев – к, 15. Пиер Зебли, 33. Георги Каракашев, 9. Бирсент Карагарен, 99. Преслав Боруков, 7. Бабакар Дион (68′ 21. Евандро)

Резерви: 23. Динко Хоркаш, 3. Луан да Силва, 20. Милош Петрович, 50. Йосип Томашевич, 21. Евандро, 11. Ивайло Димитров, 25. Христо Иванов

Треньор: Александър Томаш

Арда: 36. Васил Симеонов, 6. Пламен Крачунов, 8. Милен Желев, 10. Светослав Ковачев, 11. Александър Георгиев, 18. Ласан Ндиайе, 24. Алекс Петков, 33. Иван Тилев, 70. Христо Иванов (58′ 97. Жосе Да Силва), 77. Илия Юруков (77′ 9. Тонислав Йорданов), 80. Лъчезар Котев – к

Резерви:1. Анатолий Господинов, 4. Милен Стоев, 9. Тонислав Йорданов, 17. Иван Коконов, 20. Деян Лозев, 26. Ел Мами Тетах, 97. Жосе Да Силва

Треньор: Александър Тунчев

Жълти картони: Бирсент Карагарен (Лок), Алекс Петков, Пламен Крачунов, Илия Юруков, Ласана Ндиайе (Арда)