Локо (Пловдив) разгроми Царско село и се върна в топ 3

Локомотив Пловдив се наложи с 4:0 над Царско село в сблъсък от 22-рия кръг на Ефбет лигата.

Резултатът откри Румен Гьонов в 36-тата минута, той имаше нещастието да прати топката в собствената си врата. 2:0 направи Димитър Илиев от дузпа в 53-тата минута. За класическото 3:0 се разписа Анте Аралица. Същият оформи и крайният резултат в 83-тата минута.

Това бе първа победа за „черно-белите“ от домакинската победа над Ботев (Враца), датираща от 8 ноември 2019-та. От тогава насам, „смърфовете“ записаха две равенства на своя терен – с Арда и Левски, като и двата мача завършиха без отбелязани попадения. В откриващи мач за есенния полусезон, пловдивчани направиха още едно нулево равенство, срещу големият съперник Ботев.

За първи път с екипа на Локомотив излезе Лукас Салинас. Бруно Акрапович не можеше да използва крилото Момчил Цветанов, който изтърпява наказание.

Никола Спасов можеше да разчита на всичките си футболисти. Специалистът заложи на същата единайсеторка, която надигра Витоша в предния кръг.

Още в 6-тата минута Локомотив получи отличен шанс да отрие резултата. Парвиз Умарбаев пусна извеждащо подаване към Анте Аралица, но нападателят се затвори сам и стреля над напречната греда. 6 минути по-късно „черно-белите“ създадоха още една опасност. Карагерен центрира в пеналта, където Умарбаев овладя и стреля в десния ъгъл. Джони Пласид обаче успя да се намеси.

В 36-тата минута Локо (Пловдив) излезе напред в резултата. Капитанът Илиев центрира коварно между защитата и вратаря. Румен Гьонов нямаше късмет и отклони коженото кълбо във собствената си врата.

През второто полувреме „смърфовете“ не спряха да атакуват  и още в 50-тата минута Аралица изпусна добра възможност да отбележи. Минута по-късно Мартин Кавдански наруши правилата, срещу Даниш Алмейда, във собственото си наказателно поле. Съдията отсъди дузпа, а Димитър Илиев я материализира.

В 55-тата и Аралица се разписа. Карагерен центрира отлично на втора греда, където Анте нямаше никакъв проблем да насочи топката в мрежата.

В 74-тата минута Томашевич имаше шанс да отбележи, но ударът му срещна гредата.

Антре Аралица оформи крайното 4:0 в 83-тата минута, след отличен пас на юношата Николай Николаев. Хърватинът обаче бе в засада, не отсъдена от арбитрите.