"Черно-белите" победиха своя съперник, а в герой за тима се превърна Джовани с гол в 89-ата минута.

В мач от 34-ия кръг на efbet Лига, който бе без особено значение, а по-скоро за чест, Локомотив Пловдив надви Черно море.

“Смърфовете” се наложиха над варненци с 2:1 в сблъсък, който се състоя на стадион “Локомотив” в парк “Лаута”.

В 52-ата минута домакините излязоха напред в резултата, след като Петър Андреев добре проби по крилото и пусна центриране в наказателното поле, а там Димитър Илиев нямаше как да сгреши от изгодно положение.

Изравнителното попадение дойде в 76-ата минута, когато Мишаел Алвес се разписа с глава след асистенция на Живко Атанасов.

Победата за “черно-белите” донесе Джовани в самия край на срещата, след като бе точен от дузпа, която бе отсъдена за нарушение срещу Димитър Илиев.

Локомотив Пловдив завършва сезона с гостуване на ЦСКА 1948, а Черно море ще посрещне Лудогорец.

Във временното класиране отборът на Александър Томаш заема 6-ата позиция с 53 точки, докато “моряците” са на 5-ото място с 54 пункта.

Локомотив Пловдив – Черно море (2:1)

1:0 Димитър Илиев (52′)

1:1 Мишаел Алвес (76′)

2:1 Джовани (89′)

Локомотив Пловдив: 23 Динко Хоркаш, 99 Джовани Трупе, 4 Мартин Паскалев, 91 Хорхе Сегура, 50 Йосип Томашевич, 15 Пиер Зебли, 6 Христо Иванов, 33 Георги Каракашев, 14 Димитър Илиев, 7 Бабакар Дион, 10 Джовани

Старши треньор: Александър Томаш

Черно море: 22 Георги Георгиев, 3 Живко Атанасов, 4 Росен Стефанов, 6 Виктор Попов, 2 Цветомир Панов, 10 Велислав Василев, 23 Едгар Пашеко, 77 Стефан Велев, 35 Арлинд Дакай, 8 Мазир Сула, 86 Исмаил Иса

Старши треньор: Илиан Илиев