Локо Пловдив в нокаут – падна и от Крумовград
"Смърфовете" загубиха с 0:2 на "Лаута" и ситуацията става все по-тежка

Крумовград задълбочи кризата в Локомотив Пловдив, побеждавайки “смърфовете” с 2:0 като гост.

Тимът на Атанас Рибарски взе контрола над мача още през първото полувреме, като в 23-ата минута Серкан Юсеин откри резултата след контраатака, организирана след грешка на Жулиен Лами. Юсеин вкара с удар по земя, след като получи пас от Матеус Енрике.

Само девет минути по-късно, в 32-ата, Матеус Енрике удвои преднината на Крумовград. След асистенция на Рафаел Фуртадо, Енрике се възползва от добрата си позиция в наказателното поле и преодоля Мартин Луков за 2:0.

Локомотив имаше своите шансове, но не успя да се възползва. В 68-ата минута Диего Рапосо бе близо до трети гол за Крумовград, но ударът му се отби от страничния стълб. Янко Георгиев пък спаси удар на Ангел Лясков в 84-ата минута, запазвайки преднината за гостите.

С тази загуба, Локомотив Пловдив продължава да изпитва трудности в първенството и вече няма победа от пет срещи, докато Крумовград записва важни три точки и се изкачи до деветото място.