Локомотив Пловдив спечели първата си контрола за лятото
"Смърфовете" надвиха Септември (Симитли)

Локомотив Пловдив записа успех с 3:1 над Септември (Симитли) в първия си приятелски мач за това лято. Попаденията за “черно-белите” отбелязаха Лукас Салинас, Александър Иванов и Бирсент Карагарен. Почетният гол за Септември вкара Димитър Митев. В края на срещата звездата на “смърфовете” Димитър Илиев пропусна дузпа.

Приятелската среща между двата тима се игра в Говедарци. В стартовия състав на “черно-белите” от основния тим от изминалия сезон започнаха само Илко Пиргов и Лукас Салинас. Неофициален дебют направи Емил Янчев, който дойде на “Лаута” от Черно море. През втората част в игра се появиха играчи като Димитър Илиев, Бирсент Карагарен и Георги Минчев.

Локомотив откри резултата в 20-ата минута с хубаво попадение на Салинас, който вкара с техничен изстрел. В края на пъврата част Александър Иванов се възползва от добър пас в пеналта и вкара за 2:0.

Девет минути след началото на втората част Септември върна един гол чрез Димитър Митев. В 86-ата минута Митко Илиев пропусна дузпа за “смърфовете”, но все пак Локо вкара трети гол. Това се случи 120 секунди по-късно, когато Бирсент Карагарен с прецизен изстрел порази вратата на съперника.

Стартов състав на Локо Пловдив: Илко Пиргов, Видол Селменски, Емил Янчев, Николай Николов, Мартин Паскалев, Иван Арамазов, Александър Колев, Лукас Салинас, Георги Мавродиев, Алкесандър Иванов, Конър Руан;