Локомотив София надви Спортист Своге с 3:2
"Железничарите" успяха срещу отбора от Втора лига

Локомотив София успя да победи Спортист Своге с 3:2 в последната си контролна среща преди подновяването на шампионата в efbet Лига.

В 24-ата минута Локомотив успя да поведе след като Антонио Вутов изпълни перфектно пряк свободен удар и с левия крак изпрати топката неспасяемо във вратата на Спортист.

След само 4 минути игра Спортист изравни. Георги Николов открадна топката от Божидар Кацаров и излезе сам срещу Любенов,  следкоето пусна покрай него и направи резултата 1:1.

Домакините поведоха отново в 37-ата минута. Тогава те изпълниха бързо пряк свободен удар. Димо Бакалов се озова сам срещу вратаря, но Величков първоначално изби. След разбъркване в наказателното поле Божидар Кацаров мушна топката в мрежата.

В началото на второто полувреме домакините се възползваха от грешка в защитата и Димитър Митков отбеляза за 3:1.

Четири минути преди края на мача Йоан Маринов вкара за крайното 3:2. Димитър Петров взе добре топката отдясно и я сервира на Маринов за последното попадение в срещата.