Локомотив София пречупи Берое като гост с гол в края
В герой за гостите се превърна Даниел Ками с попадение в 86-ата минута.

Локомотив София задълбочи кризата в Берое, нанасяйки на “заралии” втора поредна загуба и общо седма за сезона до момента.

“Железничарите” надделяха над тима на Хосе Луис Ачиари с минималното 1:0 в мач от 13-ия кръг на efbet Лига.

Домакините може да открият резултата в 29-ата минута, но изстрелът на Леандро Годой се отклони в гредата.

Все пак старозагорци реализираха в 43-ата минута чрез Енцо Ойос, но голът му бе отменен заради положение на засада.

Даниел Ками пък донесе трите точки на гостите от София в 86-ата минута, след като направи добавка след шут на Калоян Кръстев.

На Берое в следващия кръг предстои визита на Локомотив Пловдив, докато Локомотив София ще се изправи срещу ЦСКА 1948.

Берое – Локомотив София (0:1)

0:1 Даниел Ками (86′)

Стартовите състави на двата отбора:

Берое: 1. Родриго Ачинели, 2. Густаво Каскардо, 3. Франко Минго, 5. Лучиано Скуадроне, 9. Сантиаго Годой, 10. Енцо Ойос, 11. Джани Политино, 15. Енцо Барето, 17. Едуин Ласо, 21. Тиаго Сийас (К), 91. Вини Трибуле

Старши треньор:  Хосе Луис Ачиари

Локомотив София: 24. Александър Любенов, 4. Диме Димов, 22. Ивайло Найденов, 12. Бруно Франко, 5. Даниел Ками, 26. Красимир Милошев (К), 31. Красимир Станоев, 15. Лука Иванов. 98. Стив Траоре, 10. Валентин Николов, 11. Карлос Франса

Старши треньор: Данило Дончич