Лудогорец грабна Купата след мач с много емоции срещу ЦСКА 1948
Кайо Видал блесна с два гола още през първото полувреме.

Родният хегемон Лудогорец триумфира в турнира за Sesame Купа на България!

Възпитаниците на Ивайло Петев се наложиха с 3:1 над ЦСКА 1948 на Националния стадион “Васил Левски” в любопитен сблъсък, който предложи много голове, но и много отменени такива.

„Орлите“ завоюваха третия си трофей от надпреварата, а за последно те празнуваха с купата през сезон 2013/14.

Разградчани поведоха в резултата още в 8-ата минута, когато Кирил Десподов центрира в наказателното поле, а там Даниел Наумов не игра по най-добрия начин във въздуха, след което топката попадна в краката на Кайо Видал, който нямаше как да сгреши на празна врата.

В 43-ата минута отборът на Лудогорец удвои аванса си. Кирил Десподов беше изведен отлично по крилото и с пас по земя намери непокрития Кайо Видал, който за втори път се разписа във вратата на “червените”.

Малко след началото на второто полувреме Спас Делев се разписа, но попадението на бързака бе отменено заради положение на засада.

Футболистите на ЦСКА 1948 се върнаха в срещата в 59-ата минута. Тогава Ивайло Чочев върна едно попадение след асистенция на Георги Русев.

В 67-ата минута Елитон получи страхотно центриране от Георги Русев от свободен удар и надскочи Игор Тиаго, за да прати коженото кълбо във вратата на “зелените”, но голът не бе зачетен заради засада.

С гол на Матиас Тисера обаче, който първоначално бе отменен, но впоследствие бе зачетен, Лудогорец пречупи ЦСКА 1948 и триумфира с Купата на България.

ЦСКА 1948 – Лудогорец (1:3)

0:1 Кайо Видал (8′)

0:2 Кайо Видал (43′)

1:2 Ивайло Чочев (59′)

1:3 Матиас Тисера (81′)

Стартовите състави на двата тима:

ЦСКА 1948: 29 Даниел Наумов 22 Реян Даскалов 87 Симеон Петров 14 Хелитон 16 Сидклей Перейра 18 Ивайло Чочев 28 Емил Ценов 39 Парвиз Умарбаев 10 Георги Русев 99 Радослав Кирилов 9 Александър Колев

Резерви: 33 Генадий Ганев 24 Лазар Марин 7 Марио Топузов 58 Октавио Мерло 8 Педро Енрике 55 Светослав Диков 19 Стив Фуртадо 6 Карлос Охене 4 Ангел Лясков

Старши треньор: Тодор Янчев

Лудогорец: 12 Симон Слуга 9 Игор Тиаго 11 Кирил Десподов 16 Аслак Фон Витри 23 Мануел Кафумана 24 Оливие Вердон 30 Педро Нареси 32 Игор Пластун 37 Бернард Текпетей 77 Кайо Видал 90 Спас Делев

Резерви: 1 Серджио Падт 2 Гонзало Авила 6 Якуб Пиотровски 7 Рай Насименто 8 Клод Гонсалвеш 10 Матиас Тиссера 20 Густаво Сантана 22 Франко Русо 88 Тодор Неделев