Лудогорец записа чиста победа в първата си контрола в Австрия
"Орлите" спечелиха с 2:0 спаринга с четвъртодивизионния германски Хаймщетен, Чибота и Ману бяха точни за разградчани

Лудогорец записа победа с 2:0 над четвъртодивизионния германски Хаймщетен в първата си контрола по време на лятната си подготовка. Двете полувремена в спаринга на австрийска земя бяха с продължителност по 35 минути. Разградчани пропуснаха няколко добри възможности, а в Мавис Чибота в 55-ата минута все пак даде преднина на “орлите”. Малко преди края на срещата Елвис Ману също се разписа.

През първата част на проверката „орлите“ имаха две чисти положения за гол, които пропиляха с лека ръка.

В 7-ата минута, след центриране от корнер, Жосуе Са не успя от няколко метра да насочи с глава в опразнения ъгъл на вратата и прати над напречната греда.

Девет по-късно последва нов сериозен пропуск. Икоко проби отдясно и центрира за непокрития Хюсен Кельовлуев, който от близка дистанция би в обсега на вратаря Ридмюлер.

В началото на второто полувреме влезлите от резервната скамейка Бърнард Текпетей и Елвис Ману бяха в основата на нова добра атака на Лудогорец, която пак не завърши с попадение. Текпетей изведе Ману на чиста позиция, но нидерландецът от няколко метра стреля във вратаря.

„Орлите“ доминираха в контролата и натискът им даде резултата в 55-ата минута. Мавис Чибота с индивидуален рейд и точен завършващ удар даде преднина за тима на Валдас Дамбраускас.

Минута преди края на спаринга Елвис Ману се възползва от добро подаване на Чибота и оформи крайното 2:0

Лудогорец – Хаймщетен 2:0
1:0 Чибота (55)
2:0 Ману (69)

Лудогорец: 71. Кристиян Кахлина – 22. Жордан Икоко, 5. Георги Терзиев, 32. Жосуе Са, 51. Илкер Будинов – 25. Стефан Баджи, 8. Клод Гонсалвеш – 95. Каули Оливейра, 88. Вандерсон (к), 74. Хюсеин Кельовлуев – 28. Клаудиу Кешеру
Резерви: 1. Серджио Падт, 30. Игор Пластун, 3. Антон Недялков, 4. Сисиньо, 10. Елвис Ману, 37. Бърнард Текпетей, 13. Мавис Чибота

Хаймщетен: 1. Максимилиан Ридмюлер, 4. Яник Гюнцел, 7. Карл Весер, 16. Сандро Сенгерсдорф, 17. Фабио Сабаг, 18. Даниел Щаймел, 20. Щефан Ройтер, 21. Леополд Крюгер, 22. Лукас Риглевски, 23. Северин Мюлер, 30. Валентин Мишели