Кирил Десподов осигури успеха в Белград с гол след почивката

Българският шампион Лудогорец се класира за втория квалификационен кръг на Шампионската лига, елиминирайки лидера в беларуското първенство Шахтьор (Солигорск) след втора победа с 1:0.

Лудогорец напред след 35-а победа в Европа 1

Миналата седмица Орлите сломиха тима от бившата съветска република с късен гол на Каули Оливейра, а тази вечер в Белград в герой за разградчани се превърна Кирил Десподов, който порази целта в 71-ата минута.

Това бе 101-ият мач на Лудогорец в Европа, като в него хората на Валдас Дамбраускас постигнаха 35-ата победа на отбора.

Лудогорец напред след 35-а победа в Европа 2

Минималният успех в сръбската столица бе и първа победа в Европа като гост на Орлите от август миналата година, когато родният първенец надигра Будучност с 3:1 в Черна гора.

Лудогорци стояха стабилно на терена, като в по-голямата част от двубоя се наслаждаваха на териоториално и игрово превъзходство. Ансамбълът на Дамбраускас изпълни повече от дузина ъглови удари.

Голът на успокоението стана факт малко след средата на втората част, когато авторът на гола от първата среща Каули намери чудесно Десподов, а той хладнокръвно преодоля Александър Гутор – 0:1.

Във втория предварителен кръг на най-комерсиалния европейски турнир Лудогорец ще се изправи словенския Мура, който отстрани Шкендия (Северна Македония) с общ резултат 6:0.

Преди седмица Мура беше победил като гост с 1:0, а днес разгроми тима от югозападната ни съседка с 5:0.

Първите двубои от втория предварителен кръг в Шампионската лига ще се играят на 20 и 21 юли, а реваншите – на 27 и 28 юли.

Шахтьор (Солигорск) – Лудогорец 0:1 (0:0)

Голмайстор: 0:1 Кирил Десподов (71)

Шахтьор: 30. Александър Гутор, 5. Никола Антич, 20. Александр Сачивко, 21. Егор Филипенко, 99. Глеб Шаушченка, 10. Валон Ахмеди (67′ 37. Виктор Дебелко), 27. Сзоке, 77. Юри Кендиш-к, 22. Игор Стасевич, 88. Дембо Дарбо, 12. Джордже Иванович

Резерви: 32. Черник, 35. Маласчитски, 4. Кхадаркевич, 6. Политевич, 7. Игор Иванович, 15. Сатара, 17. Сотников, 18. Никита Корзун, 19. Подстрелов, 37. Дебелко, 67. Бегунов

Треньор: Роман Григорчук

Лудогорец: 71. Кристиан Кахлина, 3. Антон Недялков -к, 30. Игор Пластун, 24. Оливие Вердон, 22. Джордан Икоко, 25. Стефан Баджи, 8.Клод Гонсалвеш, 95. Каули Оливейра, 11. Кирил Десподов (76 11. Кирил Десподов), 19. Пиерос Сотириу, 88. Вандерсон (60′ 7. Алекс Сантана)

Резерви: 1. Серджио Падт, 23. Пламен Илиев, 4. Сисиньо, 5. Георги Терзиев, 7. Алекс Сантана, 10. Елвис Ману, 13. Мавис Чибота, 28. Клаудиу Кешеру, 29. Дориан Ротариу, 37. Бърнард Текпетей, 64- Доминик Янков

Треньор: Валдас Дамбраускас