Лудогорец с минимален успех над Славия и първо място
Разградчани спечелиха отложения си мач от 2-ия кръг на efbet Лига с 1:0

Лудогорец стана новият лидер в efbet Лига, след като победи Славия с 1:0 в отложения мач от втория кръг. С този успех разградчани се изравниха по точки с Левски, като и двата отбора имат по 19 точки, но Лудогорец заема първото място благодарение на предимството в директните двубои.

Мачът започна с няколко добри възможности за Славия, но Ивайло Чочев и Карл Фабиен пропуснаха шансове за домакините.

В 32-ата минута Лудогорец откри резултата с великолепен гол на Рик Джонатан, който с удар извън наказателното поле изпрати топката в горния ляв ъгъл на вратата, пазена от Светослав Вуцов.

Второто полувреме премина без много сериозни положения, въпреки че Оливие Вердон и Ерик Маркус имаха възможности да увеличат преднината на Лудогорец.

В края на мача, Спас Делев центрира от корнер към Диниш Алмейда, но ударът му с глава беше изчистен от защитник на Славия пред голлинията, като така резултатът остана непроменен.