Лудогорец с първи успех в Турция
Вратарят-тийнейджър Хабил спаси дузпа в добавеното време

Десеткратният шампион на България Лудогорец регистрира първа победа в контролите от зимния подготвителен лагер в Турция, надделявайки над полския Висла Плоцк с 2:1.

Лудогорец с първи успех в Турция 1

Автори на попаденията за разградчани станаха Елвис Ману и Жуниор Брандао, а всвоеобразен герой на мача се превърна 16-годишният вратра Умут Хамил, който дузпа в 95-ата минута.

Срещата се проведе в нестандартен формат, като двата тима играха две полувремена по 60 минути.

Орлите поведоха в резултата след 21 минути игра – Кирил Десподов центрира от пряк свободен удар, вратарят на поляците Кжищоф Камински отрази, но Елвис Ману бе точен при добавката на празна врата.

Лудогорец с първи успех в Турция 2

Само четири минути по-късно Лудогорец дублира аванса си – асистенцията отново бе дело на Десподов, но този път точен бе Жуниор Брандау.

След още четири минути Рафал Волски съкрати изоставането на Висла, като този резултат се запази до края.

В 95-ата минута бе отсъдена дузпа за поляците, след като Пиерос Сотириу игра с ръка. 16-годишният Умут Хабил обаче отрази удара на Тушински, който бе насочен в левия ъгъл.

ЛУДОГОРЕЦ – ВИСЛА (Плоцк) 2:1 (2:1)

ГОЛМАЙСТОРИ: 1:0 Елвис Ману (21), 2:0 Жуниор Брандао (25), 2:1 Рафал Волски (29)

Състави:

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 24. Оливие Вердон, 21. Жан Карничник, 5. Георги Терзиев, 51. Илкер Будинов, 25. Стефан Баджи, 64. Доминик Янков, 11. Кирил Десподов, 10. Елвис Ману, 13. Мавис Чибота, 99. Жуниор Брандао

Висла: 1. Кжищоф Камински, 4. Адам Хрзановски, 6. Дамиан Расак, 10. Рафал Волски, 15. Кристиан Вало, 20. Лукаш Секулски, 24. Марко Колар, 25. Якуб Ржезничак, 32. Фридрик Гербовски, 77. Пиотр Томасик, 92. Доминик Фурман