Лудогорец си върна върха в efbet Лига с лесно 2:0 над Ботев Враца
Разградчани вкараха два бързи гола преди почивката, за да си решат мача

Лудогорец постигна победа с 2:0 в символичното си гостуване на Берое от 10-ия кръг на efbet Лига. “Орлите” играха на своя “Хювефарма Арена”, тъй като старозагорци все още не могат да използват домакинския си стадион.

Шампионите поведоха с 2:0 след впечатляващо представяне в първото полувреме. Първият шанс дойде след центриране от корнер, когато Оливие Вердон стреля, но топката се оплете във външната част на мрежата. Веднага след това Ивайло Чочев пропусна чисто положение, не успявайки да намери вратата от удобна позиция.

В 33-тата минута Лудогорец все пак успя да пробие защитата на врачани. След чудесна комбинация между Георги Русев и Доминик Пьотровски, последният центрира към Чочев, който надскочи своя пазач и с глава откри резултата.

Шест минути по-късно “орлите” удвоиха преднината си. Руан Круз пусна пас с пета към Георги Русев, който центрира от дясното крило към Рик Джонатан, а бразилецът отбеляза за 0:2 от малкото наказателно поле.

Със спечелените три точки Лудогорец се върна на първото място с 25 точки – колкото има и Левски, но разградчани имат предимството от победа в прекия сблъсък.