Лудогорец завърши подготовката си в Турция с равенство срещу Шахтьор
"Зелените" изпуснаха победата след гол на украинците в добавеното време.

Българският шампион Лудогорец записа равенство в последната си контролна среща от зимния подготвителен лагер в турския курорт Белек.

Възпитаниците на Анте Шимунджа завършиха наравно 2:2 с украинския гранд Шахтьор Донецк преди подновяването на сезона в родната efbet Лига.

Първото попадение за “орлите” реализира Игор Тиаго в 27-ата минута след асистенция на Антон Недялков.

Вторият гол за Лудогорец пък падна няколко секунди по-късно, когато отново Недялков даде ключовия пас, но този път в голмайстор за “зелените” се превърна Густаво Нонато.

Ласина Траоре намали изоставането н украинците в 72-ата минута, а силите на Шахтьор до края на срещата стигнаха за частичен обрат, който дойде в добавеното време на двубоя след точно изпълнена дузпа на Артьом Бондаренко.

В югоизточната ни съседка отборът на Лудогорец записа две победи, едно равенство и една загуба в контролите.

Разградчани надделяха над Цървена звезда и Динамо Тбилиси, инкасираха поражение от Хановер и завършиха наравно със Заглембе Любин.

Първият двубой от сезона у нас на Лудогорец е срещу Спартак Варна. Сблъсъкът, който ще се състои на 11-ти февруари, започва от 15:00 часа.

Лудогорец – Шахтьор (2:2)

1:0 Игор Тиаго (27′)

2:0 Густаво Нонато (29′)

2:1 Ласина Траоре (72′)

2:2 Артьом Бондаренко (90’+6′)

Състави:

Лудогорец: 1. Серджо Падт, 24. Оливие Вердон, 16. Аслак фон Витри, 3. Антон Недялков, 22. Франко Русо, 23. Мануел Шоу, 30. Педро Нареси, 20. Нонато, 9. Игор Тиаго, 37. Бърнард Текпетей, 11. Кирил Десподов

Резерви: 12. Симон Слуга, 71. Умут Хабил, 5. Георги Терзиев, 32. Игор Пластун, 14. Дени Групер, 6. Якуб Пьотровски, 10. Матиас Тисера, 90. Спас Делев, 17. Жоржиньо

Старши треньор: Анте Шимунджа

Шахтьор Донецк: 30. Андрий Пятов, 7. Тотовитски, 13. Гочолейшвили, 14. Сикан, 18. Бориачук, 23. Тейлър, 24. Хлюшченко, 27. Очеретко, 29. Назарина, 32. Козик, 44. Ракицкий