Мач за историята – Специя с първа победа над Милан
Росонерите може да загубят лидерската си позиция още утре вечер

Няколко часа след като Наполи надигра шампиона Ювентус, Специя поднесе още по-голяма изненада, шокирайки лидера във временното класиране на Серия А Милан с първата в историята победа над Росоноерите – 2:0.

Грандът от Милан съхрани първата позиция с 49 точки, но още утре вечер градският съперник Интер може да го изпревари ако успее да надиграе Лацио. Специя пък вече е 15-ти с 24 точки, девет над зоната на изпадащите.

Всички погледи бяха вперени в тарана на гостите Златан Ибрахимович, който можеше да подобри два рекорда в днешния двубой, в случай че се бе разписал.

Вместо това обаче амбициозният Специя предложи изключително дисциплинирана продукция, с която не остави шансове за звездната формация на Стефано Пиоли.

Джулио Маджоре даде аванс на домакините, от чиито редици този път отсъстваше българският нападател Андрей Гълъбинов, 11 минути след началото на второто полувреме, завършвайки отблизо многоходова комбинация.

Малко по-късно пък Симоне Бастоне дублира преднината на Специя със зрелищен фалцов удар от границата на наказателното поле.