Мачът между Милан и Ювентус за Купата на Италия с рекорден брой зрители

В първия полуфинален мач от Купата на Италия между Милан и Ювентус стадион “Сан Сиро” в Милано събра 72 738 зрители. Това е най-високият резултат досега за полуфинален етап от турнира.

По-рано, на същия стадион, се проведе и поредният полуфинален мач от италианската купа, в който Интер прие Наполи като гост (0: 1), а на него присъстваха 59 601 зрители.

Срещата между Милан и Ювентус завърши с резултат 1:1. На точното попадение на хърватския нападател Анте Ребич в 61-ата минута торинците отговориха с гол на Кристиано Роналдо, който португалецът реализира от дузпа в добавеното време. Домакините изиграха срещата с човек по-малко, тъй като в 72-ата минута Тео Ернандес бе отстранен от игра. Реваншът ще се проведе на 4 март в Торино, на стадион “Ювентус”.