Малинов със силен мач за Льовен
Бившият халф на ЦСКА игра 90 минути за успеха над Зулте Варегем

Халфът на българския национален тим Кристиян Малинов бе с основен принос за ценната победа на неговия Льовен с 3:2 като гост на Зулте Варегем в среща от белгийското първенство.

Бившият полузащитник на ЦСКА бе на терена и през 90-те минути на двубоя, в който Льовен сътвори забележителен обрат, заличавайки пасив от два гола. След успеха тимът на Малинов се изравни по точки с четвъртия Андерлехт.

Зулте Варегем поведе с 2:0 чрез Панайотис Арменакас и Матийо Де Смет, но Льовен намали резултата в 44-ата минута с попадение на Хавиер Мерсие.

Гостите стигнаха до равенството четвърт час преди края, когато точен бе Томас Анри. В добавеното време на двубоя Давид Хуберт направи пропуск от бялата точка. Но това не отказа Кристиян Малинов и компания и те спечелиха трите точки в 95-ата минута, когато Ксавие Марсе все пак реализира от дузпа.