Ман Сити докосна титлата… на “Анфийлд”
14-и пореден успех за Гражданите, Ливърпул загуби за трети последователен път у дома за първи път от 58 години насам

Прецизен Манчестър Сити направи огромна крачка към шампионската титла във Висшата лига след категорична победа с 4:1 при гостуването на Ливърпул, платил скъпо за две трудно обясними отигравания на бразилския вратар Алисон.

14-ият пореден успех на Гражданите във всички турнири им позволи да застанат уверено в пол-позишън за трофея, като те вече оглавяват класирането с 50 точки от 22 мача. Ман Юнайтед е втори с 45, но Червените дяволи са играли и мач повече.

Шампионът Ливърпул, който загуби за трети пореден път на своя “Анфийлд” – нещо, което не се бе случвало от ерата на легендарния Бил Шанкли, остава на четвърта позиция с 40 точки. За последно Червените записаха такава черна серия преди 58 години.

Статистиците на Острова пък не пропуснаха да отбележат, че това бе първата победа за Сити в дома на Ливърпул от 2003 година насам.

Първото полувреме завърши без голове, като осем минути преди почивката Илкай Гюндоган пропусна дузпа, отсъдена за театрално свличане на тревата на бившия играч на Ливърпул Рахийм Стърлинг след незначително съприкосновение с Фабиньо.

Малко след подновяването на играта Гюндоган се реваншира, откривайки резултата преди Мохамед Салах да върне Червените в играта с точно изпълнена дузпа, след като самият египетски нападател бе задържан с ръка от колебливия Рубен Диаш.

Когато изглеждаше, че мърсисайдци са в състояние да сътворят пълен обрат, на сцената излезе неочакван герой – бразилският страж Алисон.

Ман Сити докосна титлата... на "Анфийлд" 1

Два негови смущаващи опита за изнасяне на топката позволиха на Гюндоган да реализира второто си попадение в двубоя, а на Стърлинг да се разпише за 100-ен път под ръководството на Пеп Гуардиола.

Фил Фодън също бе точен, за да оформи крайния резултат, след който шансовете на шесткратния европейски шампион за дублиране на титлата се сведоха до минимум.

ЛИВЪРПУЛ – МАНЧЕСТЪР СИТИ 1:4 (0:0)

ГОЛМАЙСТОРИ: 0:1 Гюндоган (49), 1:1 Салах (63-дузпа), 1:2 Гюндоган (73), 1:3 Стърлинг (76), 1:4 Фолдън (83)

Ливърпул: Алисон, Трент Александър-Арнолд, Фабиньо, Джордан Хендерсън, Андрю Робъртсън, Тиаго Алкантара, Джорджиньо Вайналдум, Къртис Джоунс, Мохамед Салах, Роберто Фирмино, Садио Мане

Мениждър: Юрген Клоп

Манчестър Сити: Едерсон, Олександър Зинченко, Рубен Диаш, Джон Стоунс, Жоао Кансело, Илкай Гюндоган, Родри, Бернардо Силва, Фил Фоудън, Рахийм Стърлинг, Риад Марез

Мениджър: Хосеп Гуардиола

Главен съдия: Майкъл Оливър, Англия

Стадион: “Анфийлд”, Ливърпул