Ман Сити дръпна с 13 точки след хеттрик на Торес
Нюкясъл остава 16-и в класирането

С три гола на младия испански нападател Феран Торес Манчестър Сити се поздрави с победа с 4:3 при гостуването на Нюкясъл в среща от 36-ия кръг във Висшата лига.

С успеха си Гражданите вече имат 83 точки, а това им позволи да се откъснат с 13 точки пред втория – Манчестър Юнайтед. Нюкясъл остава 16-и с 39 точки.

Победата влезе в аналите на анлийския футбол – Сити спечели 12-и пореден мач на чужд терен във Висшата лига.

Шведският бранител Емил Крафт даде аванс на Свраките в средата на първата част, но още пред антракта осъществи обрат чрез попадения на португалеца Жоао Кансело и Торес.

Секунди преди края на първата част обаче Нюкясъл изравни чрез бразилеца Жоелинтон. Последваха три гола в рамките само на четири минути. Джоузеф Уилок даде аванс на домакините – 3:2, но бърз дубъл на Торес отново изпрати Сити напред.

Испанецът стана най-мадият играч с хеттрик за тим, предвождан от Пеп Гуардиола. Днес Торес е на 21 години и 75 дни.

На вратата на Сити пък бе Скот Карсън, който игра за първи път във Висшата лига от 2011 година насам (3645 дни), когато пази вратата на Уест Бромич отново срещу Нюкясъл.